O tym, jak ważny jest kontakt pomiędzy przedsiębiorcami działającymi w tej samej branży doskonale wiedzą producenci i dostawcy, którzy spotkali się podczas drugiej edycji targów PCI Days w warszawskim Centrum EXPO XXI.

Spacerując pomiędzy stoiskami Goście zapoznawali się z całą gamą ofert dedykowanych przemysłowi farmaceutycznemu i kosmetycznemu: obecni byli producenci oraz dostawcy opakowań, surowców, technologii, maszyn do produkcji, wyposażenia pracowni i laboratoriów oraz oferujący usługi logistyczne i IT, analityczne i diagnostyczne, wdrożeniowe czy nowoczesne urządzenia znakujące i etykietujące. Inspirujący spacer pośród kreatywnych stoisk niewątpliwie zaowocował wieloma cennymi znajomościami i możliwościami kontraktowymi.

Strefy Inspiracji pełne pasji

Ogromnym zainteresowaniem wszystkich Odwiedzających cieszyły się Kosmetyczna Strefa Inspiracji oraz Farmaceutyczna Strefa Inspiracji, w których odbywały się  prelekcje dotyczące różnych aspektów z zakresu przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego. Bogate merytorycznie wystąpienia jedno po drugim wypełniały czas Gościom targów i motywowały do dalszego poszerzania wiedzy teoretycznej i rozwijania pasji w zakresie obu branż. Organizator zdecydował się na dosyć nietypowy zabieg – zrezygnował z tradycyjnego nagłośnienia, aby nie zakłócało ono rozmów na stoiskach targowych. Zamiast tego Goście chcący wysłuchać prelekcji otrzymywali specjalny zestaw słuchawkowy, dzięki któremu mogli całkowicie skupić się na Prelegencie i zajmowali miejsce w wybranej Strefie Inspiracji. Niektóre prelekcje cieszyły się tak wielkim zainteresowaniem, że Słuchacze wręcz nie mieścili się w strefach. Niewątpliwie wpływ na tak wielki sukces miał nie tylko dobór tematów, ale i sylwetki Prelegentów – często osób będących absolutnymi ekspertami w swoich dziedzinach, wieloletnimi pracownikami specjalizującymi się w aktualnych trendach i nowinkach branżowych, pracownikami naukowymi na bieżąco prowadzącymi badania z zakresu swoich specjalności.

Branżowe warsztaty

Targi PCI Days miały jeszcze jedno kluczowe miejsce zrzeszające żądnych wiedzy Odwiedzających: w znajdującej się piętro wyżej sali konferencyjnej od rana odbywała się Konferencja Mikrobiologiczna poprowadzona przez Piotra Nowaczyka z firmy Dr Nowaczyk Centrum Badań i Innowacji. Z kolei odbywający się w czwartek Panel dla Zakupowców, prowadzony przez eksperta z Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupó, pokazał, jakie są wyzwania zakupowe XXI i nie tylko.

W czwartek od rana w trzech panelach razem ze specjalistami Cleanproject Odwiedzający mogli poznać arkana budowania zakładu farmaceutycznego z pomieszczeniem cleanroom (tzn. pomieszczeniem czystym). Warsztaty łączące wykłady i część praktyczną przeprowadziły Uczestników przez cały proces budowania cleanroom’u oraz pozwoliły poznać metody sprzątania, czyszczenia oraz naprawy elementów pomieszczenia. Cleanroom używane są podczas produkcji w każdej dziedzinie, gdzie nawet najmniejsze zanieczyszczenia mogą wpłynąć na jakość wyrobu końcowego. Wykorzystanie pomieszczeń czystych w produkcji kosmetycznej jest obecnie coraz bardziej powszechne i bez cienia wątpliwości ma wpływ na coraz wyższy standard produktów trafiających do klienta.

Tego dnia odbyła się również długo zapowiadana konferencja Be Inspired – Nowości Surowcowe 2021/2022, którą poprowadzili wystawcy w Kosmetycznej Strefie Inspiracji. Na pewno konferencja będzie kontynuowana przy kolejnej edycji, gdyż odniosła spory sukces ukazując, co nowego pojawiło się na rynku.

Targi PCI Days powrócą

Targi PCI Days 2021 zagwarantowały wszystkim swoim Gościom fantastyczną biznesową atmosferę oraz  niepowtarzalną szansę na poznanie obecnie panujących trendów w branżach farmaceutycznej i kosmetycznej. Dzięki nieocenionemu wsparciu Patronów Merytorycznych, Patronów Medialnych, Instytucjonalnych oraz naszych Wystawców targi okazały się celnym strzałem prosto w zapotrzebowanie obu branż i niewątpliwie doczekają się kolejnej edycji. Serdeczne podziękowania kierujemy także w stronę wszystkich Prelegentów i Odwiedzających – Targi PCI Days 2021 zawdzięczają swój sukces Waszej licznej obecności i aktywnemu uczestnictwu.

Informacje o kolejnej edycji targów będą dostępne już wkrótce na oficjalnej stronie www.pcidays.pl.

Wszystkie zdjęcia jak i filmik dostępne są również na stronie targów.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij