Przeczytaj, jak Brady pomógł laboratorium w Grenoble sprostać wyzwaniu związanemu ze zwiększoną liczbą próbek, które należało przebadać i opisać.

Mieszcząca się w Grenoble (Francja) firma Promise Proteomics dostarcza rozwiązania do monitorowania leków terapeutycznych nowej generacji, w oparciu o unikalne know-how w produkcji białek znakowanych stabilnymi izotopami oraz uznane doświadczenie w metodach kwantyfikacji opartych na spektrometrii masowej.

Wyzwanie

Automatyzacja etykietowania, aby dotrzymywało kroku produkcji

Firma Promise Proteomics potrzebowała zautomatyzowanego rozwiązania do etykietowania probówek w zestawach testowych, opracowywanych i produkowanych w celu badania próbek biologicznych pod kątem chorób nowotworowych i zapalnych. Wzrost produkcji zestawów testowych sprawił, że dotychczasowy ręczny proces etykietowania stał się nieefektywny.

Rozwiązanie

Automatyczny druk i aplikacja etykiet na probówki

Aby zautomatyzować proces etykietowania probówek w Promise Proteomics, firma Brady we współpracy ze specjalistycznym dystrybutorem sprzętu laboratoryjnego, firmą Dutscher, zaproponowała drukarkę i aplikator etykiet na probówki BradyPrinter i7100 oraz etykiety polipropylenowe B-7425. Zaproponowano również drukarkę BradyJet J2000 do drukowania etykiet na pudełka zestawów testowych, w których dostarczane są probówki.

Drukarka i aplikator etykiet na probówki może etykietować probówki dwa razy szybciej niż w przypadku ręcznego procesu nakładania etykiet. Etykiety są drukowane i nakładane w ciągu kilku sekund na probówki o średnicy od 10 do 17 mm i długości od 38 do 105 mm. Po umieszczeniu etykiety probówki są wysuwane na tacę lub wyjmowane ręcznie. Drukowanie i nakładanie etykiet na probówki może być uruchamiane za pomocą pedału, czujnika lub programowalnego sterownika.

Promise Proteomics stosuje etykietę polipropylenową B-7425 firmy Brady, która idealnie nadaje się do drukowania i nakładania. Etykieta jest zaprojektowana w taki sposób, aby można ją było umieszczać na zakrzywionych powierzchniach, takich jak probówki laboratoryjne, i cechuje się odpornością na warunki panujące w lodówkach i zamrażarkach.

Promise Proteomics może szybko zaprojektować etykiety na probówki za pomocą łatwego w obsłudze pakietu aplikacji do projektowania etykiet Brady Workstation Laboratory Suite. Oprogramowanie to pozwala na szybkie tworzenie treści etykiet w rozmiarach i materiałach oferowanych przez firmę Brady, które są automatycznie rozpoznawane.

Dzięki kolorowej drukarce etykiet BradyJet J2000 można wykonywać nadruk w dowolnym kolorze na niezawodnych etykietach laboratoryjnych w fotograficznej jakości 4800 dpi o wysokiej rozdzielczości. Urządzenie to pozwala firmie Promise Proteomics na drukowanie etykiet na pudełka z zestawami testowymi na żądanie, bez konieczności przechowywania dużej ilości gotowych etykiet.

Rezultat

Etykietowanie probówek o 100% szybciej

Promise Proteomics może teraz etykietować probówki dwa razy szybciej. Biorąc pod uwagę, że każdy zestaw testowy wymaga oznaczenia etykietą kilku probówek, większa szybkość etykietowania zapewniana przez drukarkę i aplikator etykiet na probówki BradyPrinter i7100 skutecznie wspiera rosnącą produkcję. Ponadto rozmieszczenie etykiet na probówkach jest znormalizowane i precyzyjne, co poprawia wygląd gotowego produktu.

Poznaj korzyści płynące z kompleksowych rozwiązań w zakresie identyfikacji laboratoryjnej firmy Brady.

Brady Polska
www.brady.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij