Ilona Wandzik: "Chemia leków i proleków - wybrane zagadnienia i problemy do rozwiązania".

Celem podręcznika Chemia leków i proleków jest wyjaśnienie kluczowych aspektów związanych ze strukturą i wybranymi właściwościami związków o znaczeniu farmakologicznym. Zagadnienia dotyczące chemii leków widziane są oczami chemika. Każdy rozdział zawiera wstęp teoretyczny, a zakończony jest problemami do przemyślenia. W ostatnim rozdziale przedstawione są rozwiązania problemów, w których Czytelnik znajdzie również dodatkowe wyjaśnienia omawianych zagadnień.

Podręcznik przeznaczony jest dla studentów i doktorantów wydziałów chemicznych jako materiał uzupełniający do kursów chemii organicznej, biochemii, chemii farmaceutycznej. Książka może również zainteresować studentów wydziałów farmaceutycznych, mających podstawowe wiadomości z zakresu chemii ogólnej i organicznej.

________________

Ilona Wandzik jest nauczycielem akademickim na Wydziale Chemicznym Politechniki Śląskiej, gdzie od wielu lat prowadzi wykłady z przedmiotów na pograniczu chemii i biologii. W swojej karierze zawodowej była promotorem licznych prac magisterskich i doktorskich, jest współautorem ponad 50 publikacji naukowych dotyczących chemii związków biologicznie aktywnych.

Link do książki: https://ksiegarnia.pwn.pl/Chemia-lekow-i-prolekow,938578578,p.html?utm_source=patroni-medialni&utm_medium=link&utm_campaign=chemia+lekow-i-prolekow

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij