Trzy dni wyjątkowo owocnych wykładów, prelekcji i debat. Frekwencja jak zwykle dopisała! Kolejna edycja Hydroprezentacji zakończona z sukcesem.

Swoimi badaniami wymieniali się najwięksi eksperci z branży wodno-kanalizacyjnej. Dyskutowali też nad możliwymi rozwiązaniami i usprawnieniami, a wszystko to pod tegorocznym hasłem przewodnim - Ekologia i Rozwój. Konferencja odbyła się w dniach 19-21 października, jak zawsze w Krynicy Zdroju.

Pierwszym prelegentem był prof. Andrzej Kowalczyk z Uniwersytetu Śląskiego, który poruszył temat wpływu zmian klimatu i urbanizacji na stosunki wodne w miastach. Ekspert mówił m.in. o wzrastającej średniej rocznej temperaturze oraz wzroście częstości opadów intensywnych na terenie Polski, co bezpośrednio przekłada się na wzrost zagrożenia powodziowego.

Zgodnie z motywem przewodnim sympozjum, specjaliści poruszyli temat ozonu w gospodarce wodno-ściekowej, mówiąc m.in. o tym jak tanie, skuteczne i ekologiczne jest ozonowanie wody, jeśli przeprowadzone w odpowiedni i przemyślany sposób. Nie zabrakło oczywiście treści związanych z innowacyjnymi działaniami i urządzeniami w branży. Dzięki nim zmniejszane są straty wody, pomiary stają się dokładniejsze i łatwiejsze do zrealizowania a przeniesienie istniejących instalacji (nie tylko wodnych) do rozszerzonej rzeczywistości pozwala na lepszą kontrolę i uniknięcie błędów przy ewentualnych zmianach. Oprócz tego prelegenci rozmawiali na temat cyberbezpieczeństwa i cyberataków w wodociągach. Tych niestety jest coraz więcej, a skutki takich ataków hakerskich mogą sparaliżować sieć na dłuższy czas i odciąć wiele osób od wody.

Prelekcje dopełniło wieczorne spotkanie z gościem specjalnym - prof. Jerzym Bralczykiem, wybitnym polskim językoznawcą, specjalistą z zakresu języka mediów, reklamy i polityki, ale też wyjątkowym autorytetem normatywnym w dziedzinie języka polskiego. Profesor ukazał m.in. złożoność i wielowarstwowość naszego języka prezentując jak gesty i intonacja wpływają na odbiór informacji, ale też wskazał na zmiany zachodzące w naszym języku oraz humorystycznie podkreślił jak wiele zwrotów, których używamy na co dzień, może być dwojako interpretowanych.

- Tegoroczną edycję możemy zaliczyć do tych naprawdę udanych. Frekwencja dopisała, uczestników była pełna sala, prelekcje niezmiernie wartościowe. Zauważyć można było pewne zmiany w trendach i rozwiązaniach w branży w porównaniu do poprzednich lat, szczególnie, że w przerwie między ostatnimi edycjami zmagaliśmy się z pandemią. Hydroprezentacje to z pewnością niepomijalny punkt na mapie wszystkich profesjonalistów w branży, którzy chcą być na bieżąco z najnowocześniejszymi rozwiązaniami - mówi Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wodociągowców Województwa Śląskiego. A Stanisław Krusz, Prezes Zarządu Katowickich Wodociągów, dodaje: - Znakomici prelegenci, w tym m.in. prof. Andrzej Kowalczyk i nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski, Rektor-Komendant Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, to niezwykła wartość naszego sympozjum, pokazująca że tematyka wodno-kanalizacyjna jest bardzo istotnym, interdyscyplinarnym zagadnieniem, ważnym także w obszarze bezpieczeństwa ludności i kraju.

Organizatorami Hydroprezentacji są Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Śląska Rada Naczelna Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach. Partnerami konferencji są Amiblu, Climbex, HSB, Jafar, Logic Synergy, Proffico i Wofil a organizatorem technicznym agencja marketingowo-PR-owa Grupa PRC Holding.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij