Podkarpackie Centrum Innowacji, Rzeszów, 21 października 2022

Zagadnienia związane z homologacją i certyfikacją wyrobów i usług są niezwykle ważne w obecnej sytuacji ekonomicznej i politycznej. Producenci różnego rodzaju wyrobów są prawnie zobowiązani do wytwarzania swoich produktów w określonych przez Ustawodawcę systemach oceny zgodności. Oznacza to, że zanim firma wprowadzi swój wyrób na rynek zgodność taką musi potwierdzić poprzez szereg badań w laboratoriach, najlepiej posiadających odpowiednie akredytacje. Jak poprawić transfer wiedzy z jednostek naukowych do przemysłu i w drugą stronę, to obecnie temat licznych dyskusji i konferencji. Jedna z nich miała miejsce w dniu 21 października tego roku w Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących (PSLBiW, https://badania.pcinn.org/laboratoria-siec) gdzie odbyła się V Konferencja „Innowacje - Pomiary – Akredytacje”.

Tytuł tegorocznej jubileuszowej konferencji to „Laboratoria badawcze i wzorcujące w systemach oceny zgodności”. W wydarzeniu tym wzięło udział około 100 osób z laboratoriów badawczych, wzorcujących, akredytowanych i nieakredytowanych oraz przedstawiciele firm zlecających badania swoich wyrobów lub wzorcowania aparatury pomiarowej. Udział w tym ważnym i ciekawym wydarzeniu był bezpłatny, ale wymagał wcześniejszej rejestracji. Szczegółowy program konferencji oraz informacje o prelegentach znajduje się pod adresem https://ipa.pcinn.org/.

Patronat honorowy nad konferencją objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego, Polski Komitet Normalizacyjny oraz Polskie Centrum Akredytacji. Z kolei patronat medialny przejęliśmy my, czyli czasopismo „Laboratorium – Przegląd Ogólnopolski”. Dla jednego z uczestników zafundowaliśmy cenną nagrodę w postaci darmowej całorocznej prenumeraty naszego czasopisma. Laureatką została Pani Justyna Nieckarz z Polskich Zakładów Lotniczych Sp. z o.o. z Mielca. Za sukces merytoryczny jak i organizacyjny konferencji odpowiada wiele osób, na czele z dr inż. Romanem Tabiszem - twórcą i koordynatorem Podkarpackiej Sieci Laboratoriów Badawczych i Wzorcujących oraz Panią Anną Smyk - Zastępcą Koordynatora PSLBiW.

Prof. dr hab. Rajmund Michalski

Redaktor naczelny „Laboratorium – Przegląd Ogólnopolski”

 

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij