W Łukasiewicz – Górnośląskim Instytucie Technologicznym niedawno odbyło się otwarcie nowego Laboratorium Metalurgii Wodorowej w Grupie Badawczej: Procesy Surowcowe.

Laboratorium wyposażone jest w sprzęt badawczy pozwalający na redukcję próbek rudy żelaza lub innego tlenkowego materiału żelazonośnego w atmosferze wodoru lub mieszaninie gazów z różnym udziałem wodoru w temperaturze do 1500°C.

Piec do redukcji pozwala badać i co za tym idzie optymalizować procesy redukcji wodorem tlenków żelaza w różnej postaci w funkcji temperatury oraz składu chemicznego atmosfery redukującej. Infrastruktura towarzysząca pozwala na precyzyjne kontrolowanie atmosfery redukcyjnej oraz analizę gazów po procesowych.

Inwestycja, jego budowa i zakup sprzętu do Laboratorium Metalurgii Wodorowej, wyniosła prawie 2 miliony złotych. Laboratorium składa się pomieszczenia do realizacji badań oraz pomieszczenia stanowiącego zaplecze.

W ramach projektu zakupiono aparaturę badawczą składającą się z:​

  • spektrometru
  • pieca do redukcji w atmosferze wodoru
  • urządzenia do oznaczania właściwości redukujących rud i spieków

Źródło: lukasiewicz.gov.pl

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij