Analizując potrzeby mieszkańców poszczególnych dzielnic stolicy i wychodząc im naprzeciw, Wodociągi Warszawskie od lat najwięcej nowych sieci budują w Wawrze. Spółka ogłosiła właśnie przetarg na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

Ogłoszony przez Wodociągi Warszawskie przetarg obejmuje budowę przepompowni ścieków o wydajności 216 l/s przy ul. Skalnicowej i kanalizacji sanitarnej przy ulicach Skalnicowej, Wał Miedzeszyński, Trakt Lubelski i Strzygłowskiej. Spółka wybuduje też nowe odcinki magistral wodociągowych przy Wale Miedzeszyńskim, Skalnicowej i Panny Wodnej. Łączna długość nowej sieci kanalizacyjnej wyniesie ponad 5 km, a wodociągowej – ponad 6 km.

Inwestycja strategiczna dla systemu odbioru ścieków

Budowa przepompowni i kanałów w ulicach Skalnicowej, Wał Miedzeszyński i Strzygłowskiej to strategiczny element w rozwoju sieci na terenie Wawra. Warunkuje bowiem dalszą rozbudowę i funkcjonowanie systemu kanalizacji na obszarze ok. 750 ha osiedli Nadwiśle, Radość czy Miedzeszyn, zamieszkanych obecnie przez ok. 18 tys. osób, z perspektywą budowy w ciągu najbliższych 10 lat kolejnych kilku tysięcy mieszkań.

Nowe możliwości przyłączenia się do miejskiej infrastruktury

Inwestycja pozwoli na uruchomienie odbioru ścieków z ponad stu posesji położonych przy już wybudowanych kanałach. – Wodociągi Warszawskie będą, tak jak dotąd, zachęcać mieszkańców do rezygnacji z szamb i przyłączania się do miejskiej infrastruktury, organizując w dzielnicy spotkania konsultacyjne – zapewnia Renata Tomusiak, prezes zarządu MPWiK. Swój program zachęt do wdrażania rozwiązań ekologicznych prowadzi również stołeczny ratusz. Na likwidację szamb i podłączenie do miejskiej sieci kanalizacyjnej miasto udziela dotacji w wysokości 6 tys. zł.

Wawer – dzielnica priorytetowa

Wodociągi Warszawskie znają potrzeby mieszkańców Wawra i rozbudowują tam infrastrukturę mimo często niesprzyjających okoliczności, jak nieuregulowany status niektórych gruntów czy gęstość innej infrastruktury podziemnej. Spółka w latach 2007–2022 wybudowała i zmodernizowała w dzielnicy łącznie 148 km sieci wodociągowej oraz 143 km sieci kanalizacyjnej, przeznaczając na inwestycje około 326 mln zł.

Do 2030 r. spółka planuje wybudować na terenie Wawra kolejnych 209 km kanałów i 138 km wodociągów za kwotę 292 mln zł. Łącznie na inwestycje sieciowe we wszystkich dzielnicach Wodociągi Warszawskie w ciągu 8 lat przeznaczą prawie 2,6 mld zł. Plan przewiduje wybudowanie 725 km sieci wodociągowej i 637 km sieci kanalizacyjnej.

Źródło: mat. pras.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij