VIII Ogólnopolskie Sympozjum Mikrobiologiczne „METAGENOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK” odbędzie się w dniach 17-18 czerwca 2024 r. w Lublinie.

Lokalizacja:
Lublin
Data rozpoczęcia:
17.06.2024
Data zakończenia:
18.06.2024
Strona www:
https://www.kul...

„METAGENOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK” to cykliczne wydarzenie z zakresu mikrobiologii, mykologii oraz agrobiotechnologii współorganizowane przez pięć instytucji naukowych: Instytut Agrofizyki im. B. Dobrzańskiego Polskiej Akademii Nauk, Instytut  Biologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Instytut Nauk Biologicznych Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie, Katedrę Biologii i Biotechnologii Mikroorganizmów Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II oraz przez Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.

Tegorocznym gospodarzem Sympozjum jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II (Katedra Biologii i Biotechnologii), a miejscem konferencji będzie Centrum Transferu Wiedzy KUL znajdujące się w centrum Lublina, przy ulicy Radziszewskiego 7.

Najważniejszym celem konferencji jest przedstawienie najnowszych osiągnięć metagenomiki, metataksonomiki, metatranskryptomiki, metabolomiki, proteomiki, mikrobiologii i mykologii w kontekście współczesnych, europejskich i światowych trendów związanych z rolnictwem i ogrodnictwem, w tym jakością środowiska, bioróżnorodnością oraz fitopatologią.

Plan wydarzenia opiera się na czterech panelach:

  • Sesja I

MIKROBIOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK

  • Sesja II

MYKOBIOMY RÓŻNYCH ŚRODOWISK

  • Sesja III

METAGENOMY ŚRODOWISKA GLEBOWEGO I ICH POTENCJALNE ZASTOSOWANIA W BIOTECHNOLOGII

  • Sesja IV

METAGENOMIKA APLIKACYJNA, METABOLOMIKA, PROTEOMIKA I ICH ZNACZENIE W MONITORINGU JAKOŚCI ŚRODOWISKA I ZDROWIU CZŁOWIEKA

Tematyka tego wydarzenia jest niezywkle rozbudowana, co ma na celu wymianę doświadczeń i poszerzenie wiedzy, przyczyniając się do żywej dyskusji, która stanie się podwalinami do nawiązania nowych form współpracy i realizacji wspólnych projektów badawczych. Sympozjum jest skierowane w stronę młodych naukowców, w tym także magistrantów i doktorantów, dając im możliwość na prezentację swoich dotychczasowych wyników i skonsultowanie się ze znanymi, docenionymi w Polsce i na arenie międzynarodowej naukowcami.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu, w tym zasady rejestracji,
znajdują się na stronie Sympozjum oraz na Facebook.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij