Poradnik Analityka
Poradnik Analityka

"Poradnik Analityka" to wyjątkowy numer czasopisma "Laboratorium - Przegląd Ogólnopolski". Poza ofertą producentów i dystrybutorów, to również baza ważnych i ciekawych artykułów przygotowana z myślą o Was. W wydaniu przeczytacie m.in. o: wyzwaniu dla laboratoriów, jakim jest podejście procesowe zgodne z aktualizacją normy 17025, wentylacji i klimatyzacji laboratorium, czy określaniu zasad BHP na podstawie klasyfikacji oraz hermetyczności laboratoriów.

PORADNIK ANALITYKA

Podejście procesowe − nowe wyzwanie dla laboratoriów

Nowelizacja normy ISO/IEC 17025:2017 wprowadza zmiany w systemie zarządzania laboratoriów, jedną z nich jest wdrożenie podejścia procesowego.

Określanie zasad BHP na podstawie klasyfikacji oraz hermetyczności laboratoriów

Artykuł porusza kwestie związane z bezpieczeństwem podczas wykonywania prac laboratoryjnych, doborem zasad ochrony oraz biernych i czynnych zabezpieczeń.

Wentylacja i klimatyzacja laboratorium

Właściwie wykonane i odpowiednio dopasowane systemy wentylacji i klimatyzacji w laboratoriach są zapewnieniem bezpiecznego i komfortowego środowiska umożliwiającego realizację określonych badań i eksperymentów naukowych lub wdrożenie danego procesu technologicznego.

Kierownik medycznego laboratorium diagnostycznego – rola, zadania i kompetencje

Kierownik MLD odpowiada za całokształt pracy związanej z funkcjonowaniem laboratorium, tak aby spełniało wszelkie obowiązujące przepisy prawa, wymagania i standardy, oraz zapewnia uzyskanie wiarygodnych, odtwarzalnych i porównywalnych wyników badań.

Automatyzacja w laboratorium – luksus czy konieczność?

Automatyzacja w laboratorium stanowi dziś konieczność i co do tego nie pozostają jakiekolwiek wątpliwości. Im szybciej zostanie podjęta decyzja oraz dokonany właściwy wybór technologii i urządzeń, tym lepiej dla laboratorium.

Zarządzanie krwią pacjenta

Szereg zjawisk zachodzących we współczesnym krwiodawstwie i krwiolecznictwie wymusza konieczność racjonalnego leczenia krwią i zmianę dotychczas stosowanych praktyk jej przetaczania.

W związku z wejściem w dniu 25 maja 2018 roku nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych (RODO), chcemy poinformować Cię o kilku ważnych kwestiach dotyczących bezpieczeństwa przetwarzania Twoich danych osobowych. Prosimy abyś zapoznał się z informacją na temat Administratora danych osobowych, celu i zakresu przetwarzania danych oraz poznał swoje uprawnienia. W tym celu przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych.
Wszelkie informacje znajdziesz tutaj.
Zachęcamy również do zapoznania się z naszą nową Polityką Prywatności.
W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu z naszym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych pod adresem iodo@elamed.pl

Zamknij